ApsOie
ساخت ترمینال دریایی فاز 12 پارس جنوبی :

ساخت اولین ترمینال دریایی ( Single Point Mooring ) :
ترمینال های دریایی به دلیل دارا بودن تکنولوژی و دانش فنی خاص خود بیشتر در کشورهای پیشرفته مورداستفاده قرار می گرفتند و سایر کشورها از جمله کشور عزیزمان ایران، در صورت نیاز می بایست از آن کشورها ترمینال مورد نظر را با مبالغی گزاف  خریداری می نمود . اما پس از اعمال تحریم ها بر علیه جمهوری اسلامی ایران ،متخصصین داخلی با تلاش و مطالعات گسترده بر روی این نوع شناور، موفق به طراحی این نوع ترمینال های دریایی شدند . 
پس از مطالعات فنی و اقتصادی که توسط شرکت های مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران ( IOEC ) وشرکت پولاد فرآیند بین الملل اروند ( IPS ) صورت گرفت، شرکت ارشیا پتروصنعت خاورمیانه ( APS ) در میان انبوه شرکت های سازنده داخلی ،  با بهره گیری از یک تیم منسجم ، مجرب ، متعهد و متخصص توانست برای اولین بار ساخت ترمینال دریایی Single Point Mooring  را به صورت کاملاً بومی در کشور به اجرا درآورد .

گزارش تصویری پروژه

بازگشت به لیست پروژه های خاتمه یافته


جدیدترین اخبار

رشد تولید نفت و گاز شیل در آمریکا کند می‌شود
اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد که رشد تولید نفت و گاز شیل در این کشور در ماه آینده میلادی به کمترین حد خود در حدود یک سال اخیر می‌رسد.
مازاد عرضه روزانه نفت در نیمه نخست ۲۰۲۰ به یک میلیون بشکه می‌رسد
رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اعلام کرد که جهان در نیمه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی با یک میلیون بشکه در روز عرضه مازاد نفت روبه‌رو خواهد شد.
وزیر انرژی روسیه در مقامش ابقا شد
الکساندر نواک پس از تحولات اساسی در کابینه روسیه، همچنان در جایگاه خود به عنوان وزیر انرژی این کشور باقی ماند.